Spermograma- Spermos tyrimas

Spermos tyrimas

Jeigu anksčiau neesate tyręsi dėl nevaisingumo poroje, rekomenduojame atlikti spermos tyrimą. Šiam tyrimui taip pat reikia užsiregistruoti. Tai padaryti galima ir iki pirminės konsultacijos pas gydytoją. Registracija yra būtina, nes mes privalome užtikrinti ir suplanuoti, kad embriologas atliktų tyrimą valandos bėgyje.

Prieš spermos tyrimą rekomenduojamas 3 dienų susilaikymas nuo lytinių santykių. Atkreipiame dėmesį, kad ilgesnis susilaikymas nepagerina spermos kokybės. Sperma turi būti paimta masturbacijos būdu stengiantis visą ejakuliatą surinkti į sterilų indelį. Spermos tyrimui spermą galima atsivežti iš namų jeigu kelionė trunka iki pusvalandžio. Šiuo atveju sterilų indelį spermai (šlapimo tyrimų indelius) galima įsigyti vaistinėje. Indelį su sperma būtina laikyti šiltai, priglaustą prie kūno.

Spermos tyrimą taip pat galima atlikti atvykus į Vaisingumo Centrą sutartu metu. Čia turime specialią atskirą patalpą. Primename, kad spermos tyrimų rezultatams neigiamos įtakos turi kaitinimasis pirtyje, vartojamas alkoholis, rūkymas.

 

PSO (Pasaulinė sveikatos organizacija) spermos vertinimo kriterijai remiasi vaisingų vyrų spermos tyrimais ir yra daugiau rekomendacinio pobūdžio, nei normos kriterijai (D(1).

Spermos tyrimas remiantis PSO kriterijais yra pakankamai jautrus (jautrumas 89,6 %, t.y. 9 iš 10 vyrų bus nustatyti tikri spermos pakitimai), bet žemo specifiškumo (prasti tyrimo rezultatai ne visada reiškia, kad yra tikri spermos pakitimai) testas. Pakartotinai atliekant spermos tyrimus, didėja testo specifiškumas. Vieną kartą atlikus tyrimą, nenormalūs spermos parametrai bus klaidingai nustatyti 10 % vyrų, pakartojus - tik 2 % (B) (1). 

 

PSO rekomenduojamos spermos rodiklių normos (9):

Tūris: 1,5 ml ar daugiau

Suskystėjimo laikas: per 20 min.

Tąsumas (gleivės): mažiau 2 cm.

pH: 7,2 ar daugiau.

Koncentracija: 15 mln/ml. ar daugiau.

Bendras spermatozoidų skaičius: 39 mln. ar daugiau.

Judrumas: 40 % ar daugiau, o  A ir B laipsnio - 32 % ar daugiau.

Leukocitai: mažiau nei 1 mln/1ml.

Morfologija:  ne mažiau kaip 4 % normalios morfologijos spermatozoidų.

Agliutinacija: (-)

 

Kainoraštis

Uždaryti

Ačiū. Registracija sėkmingai atlikta.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Mums jau 15 - metų.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas