Apie vaisingumo kliniką

Gražinos Bogdanskienės „Vaisingumo centro“ laboratorija buvo įrengta pagal Didžiosios Britanijos standartus ir pradėjo teikti paslaugas nuo 1997 metų sausio mėn. 7 dienos. Visi tyrimai, stebėjimai ir procedūros atliekamos modernioje „Vaisingumo centro“ dirbtinio apvaisinimo laboratorijoje, prižiūrint kvalifikuotiems specialistams. Klinika turi akreditacijas teikti ginekologijos bei dirbtinio apvaisinimo paslaugas Lietuvoje.

Misija

Sėkmingai bei atsakingai teikti nevaisingumo gydymo paslaugas nuo konsultacijų iki sveiko vaikelio gimimo.

 

Vizija

Sieksime, kad nevaisingumo gydymas būtų prieinamas kiekvienai porai, kuriai to reikia.

 

Jau 19 metų mes sėkmingai taikome pacientų tyrimo ir gydymo schemas atitinkančias Vakarų Europos šalių standartus, o specialistų kvalifikacija atitinka Vakarų Europos kompetencijas - centro specialistai nuolat kelia kvalifikaciją garsiausiose užsienio šalių vaisingumo ir dirbtinio apvaisinimo klinikose: Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Graikijoje, Italijoje, JAV, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje.

Ypatingais atvejais klinikos pacientus konsultuoja žymus Didžiosios Britanijos dirbtinio apvaisinimo specialistas – prof. Gediminas Grudzinskas, kuris yra vienas iš dirbtinio apvaisinimo Europoje pradininkų.

2016 m. sukako 19 metų, kaip vienijamas bendros idėjos ir vertybių, veikia „Vaisingumo centras“, vadovaujamas gyd. Gražinos Bogdanskienės.

Jubiliejaus data šiemet sutapo su Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) Nevaisingumo sekcijos, kuriai pirmininkauja gyd. Bogdanskienė, organizuota konferencija „Nevaisingumo gydymo apžvalga ir naujovės“.

LAGD Nevaisingumo sekcijos pirmininkė ir „Vaisingumo centro“ ekspertai apibendrino per 15 metų centro praktikos sukauptą patirtį, pateikė visuomenei aktualias žinias ir naujoves, siekiant tiek mažinti problemos mastą šalyje, tiek ir atsakyti į su pagalbiniu ir dirbtiniu apvaisinimu susijusius klausimus, kurių viešai užduoti nedrįsta su nevaisingumu susiduriančios poros.

Per 19 veiklos metų centro specialistų dėka gimė daugiau nei 4000 vaikų. Šiemet 22-ąjį gimtadienį švenčia pirmosios šalyje dvynukės, gimusios po dirbtinio apvaisinimo procedūros. 2000 m. pirmą kartą atlikta mikromanipuliacinės IVF procedūros intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI).  Pacientų poroms ši procedūra buvo bene vienintelė galimybė susilaukti vaikų. Nevaisingumo problemai spręsti šiandien centre atliekamos naujausios procedūros, tokios, kaip vitrifikacija (greitas embrionų ir kiaušialąsčių šaldymo metodas, leidžiantis jas išlaikyti ilgam laikui), PICSI (fiziologiškai atrinktų spermatozoidų intracitoplazminė injekcija , kai atrenkami tik subrendę ir pajėgūs atlikti savo fiziologinę funkciją spermatozoidai ICSI procedūrai), specialios terpės sukūrimas naudojant vadinamuosius „embrionų klijus“, gerinančius embriono implantaciją.

Centro vadovė apgailestauja, kad specialistams nepavyksta pritaikyti sukauptą patirtį ir pasiekimus taikyti visoms poroms, kurioms reikalinga pagalba. Šią situaciją lemia ne diagnostikos ar gydymo priemonių ribotumas, o įstatymo dėl pagalbinio apvaisinimo ir, kaip pasekmė, jam skirtų kompensacijų iš valstybės biudžeto nebuvimas

„Vaisingumo centras“ aktyviai dalyvauja viešoje veikloje vardan šiai dienai dar nepriimtų įstatymų, reglamentuojančių dirbtinį ir pagalbinį apvaisinimą. Todėl apibendrinusi per 15 metų įgytą kvalifikaciją ir patirtį, centro vadovė pabrėžė, jog artimiausi ateities planai - gilinti įdirbį, kad pagaliau būtų priimti įstatymai, įgalinantys gydytojus kvalifikaciją ir patirtį taikyti visoms poroms, kurioms reikalinga pagalba.

 

 

Uždaryti

Ačiū. Registracija sėkmingai atlikta.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Mums jau 15 - metų.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas