Moterų nevaisingumo priežastys

Turėti kūdikį – natūralus kiekvienos moters siekis. Deja, dalis moterų negali jų susilaukti – yra nevaisingos. Faktoriai veikiantys moters nevaisingumą:

Nėra abiejų kiaušintakių. Kiaušintakių gali visai nebūti jei jie buvo pašalinti operacijos metu.

Užakę kiaušintakiai. Tai ryškus chlamidinės infekcijos padidėjimas, dėl to jaunos moterys lieka nepratekamais kiaušintakiais. Dėl šios priežasties kiaušialąstė ir spermijai nesusitinka. 5-20% moterų, persirgę chlamidine infekcija, tampa nevaisingos.

Nepastoja per metus po plastinių kiaušintakių operacijų.

Endokrininis nevaisingumas. Šio nevaisingumo priežastis yra sutrikusi ovuliacija – folikulo formavimasis ir trūkimas ciklo vidury dėl pakitusios kitų endokrininių liaukų funkcijos (pagumburio, posmegeninės liaukos, antinksčių, skydliaukės).

Kitais būdais neišgydyti ovuliacijos sutrikimai. Geltonkūnio nepakankamumas, vėlyva ovuliacija ir kt.

Kitais būdais neišgydytas idiopatinis nevaisingumas. Jei po ištyrimo ir gydimo  nevaisingumo priežastis lieka neaiški, diagnozuojamas idiopatinis nevaisingumas.

Imuninis nevaisingumas. Tai partneriu nesuderinamumas. kai kiaušialąstė ir spermatozoidas vienas kitą atstumia - priežastimi laikomi abu partneriai. Kai į moters organizmą pateke spermatozoidai dėl įvairių imuniniu priezasciu netenka judrumo ir žūsta, nepasieke tikslo.

Endometriozė, kai nepastojama per metus po jos gygymo. Tai sisteminė liga, kurios metu audiniai, tokie pat kaip gimdos ertmės gleivinė, išsidėsto kitur ant pilvaplėvės, kiaušidžių, prie šlapimo pūslės, ant gimdos raiščių, mažajame dubenyje, kai gimdos gleivinės gabaliukas priauga prie kiaušintakio, gimdos ar žarnos.

Didėja skaičius moterų, planuojančių šeimą vėliau (virš 35m.).35 m. moters vaisingumo potencialas tik 50% 25m. moters potencialo,38 m. moters vaisingumo potencialas sumažėja iki 25%, virš 40 m. iki 5%. 

Nutukusioms moterims pasireiškia ovuliacijos sutrikimai. Nutukimas veikia reprodukcinę funkciją, kiaušides per insuliną ir adipocitokinus.

Uždaryti

Ačiū. Registracija sėkmingai atlikta.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Mums jau 15 - metų.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas