Faktai apie rūkymą ir nevaisingumą

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja akušerė-ginekologė Gražina Bogdanskienė sako, kad skaičiuojama, jog Lietuvoje yra apie 50 tūkst. nevaisingų šeimų ir kasmet jų padaugėja maždaug dviem tūkstančiais.

nestuke

 • Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, viena iš keturių porų, gyvenančių išsivysčiusiose šalyse, yra nevaisinga. Kitais skaičiavimais, pasaulyje kas šešta pora – tai yra 10–15 procentų, – susiduria su vaisingumo problemomis. Dar 10–25 procentai moterų patiria antrinį nevaisingumą, t. y. negali pastoti pakartotinai.
 • Moksliniai tyrimai patvirtina neigiamą rūkymo įtaką moters reprodukcinei funkcijai. Jūs rūkote ir planuojate pastoti? Meskite rūkyti jau dabar. Tai – vienas svarbiausių žingsnių sėkmingos motinystės link. Pažvelkite į faktus.
 • Randama įrodymų, jog rūkantys asmenys (tiek vyrai, tiek moterys) daug dažniau turi vaisingumo problemų nei nerūkantys. Jei rūkote jau ne vienerius metus arba kasdien surūkote daug cigarečių, nevaisingumo rizika gerokai padidėja.
 • Cigaretės dūmuose yra daugiau kaip 4 000 cheminių medžiagų, iš jų 40 yra žinomi karcinogenai. Nikotino ir tabakui specifiškų kancerogenų randama gimdos kaklelio gleivėse, todėl rūkymas gali sumažinti imuninį atsaką gimdos kaklelyje. Tai gali lemti šias su vaisingumu susijusias problemas:
 • Be to, remiantis klinikiniais duomenimis, net taikant dirbtinį in vitro apvaisinimą, rūkančios moterys pastoja sunkiau, o ir tikimybė, kad gimęs vaikelis turės sveikatos problemų, yra kur kas didesnė. Pastojusioms moterims rūkymas iki 25 proc. padidina persileidimo ir iki 1,5–2,5 karto negimdinio nėštumo riziką.
 • Jeigu gyvenate su jus mylinčiu rūkančiu žmogumi, paraginkite jį atsisakyti šio įpročio. Pasyvus rūkymas jus nuodija, o tai gali atsiliepti jūsų vaisingumui. Vaisingumo ekspertai teigia, kad pasyvaus rūkymo poveikis vaisingumui beveik toks pat, lyg moteris rūkytų pati.
 • Net kelios dienos, kurias moteris praleidžia prirūkytoje patalpoje, gali turėti poveikį sveikatai ir vaisingumui.
 • Taip pat žinoma, kad rūkymas gali būti staigios kūdikių mirties sindromo priežastis. Taigi jei laukiatės kūdikio, tiek jūs, tiek partneris turite atsisakyti rūkymo norėdami nepakenkti kūdikio sveikatai.
 • Skausmas dėl persileidimo gali būti nepakeliamas. Dėl cigaretės išskiriamų toksinų rūkančios moterys daug dažniau nei nerūkančios patiria persileidimą. Be to, rūkymas keletą kartų padidina priešlaikinio gimdymo bei negimdinio nėštumo riziką.
 • Nepaisydamos šių įspėjimų, milijonai moterų net ir besilaukdamos kūdikio nesiliauja rūkyti ir rizikuoja ne tik savo, bet ir kūdikio sveikata.
 • Rūkantys vyrai rizikuoja patirti šias vaisingumo problemas:
 • Vaisingumas labai dažnai pagerėja moterims metus rūkyti. Tyrimai rodo, kad rūkančių moterų šansai pastoti padidėja praėjus vos 2 mėn. po metimo rūkyti.
 • Moterų rūkymui reikia skirti daugiau dėmesio, nes tai kenkia ne tik jų reprodukcinei sistemai, bet ir psichikai bei fiziologiniam funkcionavimui. Norisi paskatinti rūkančias moteris pasiryžti atsisakyti šio žalingo įpročio jau šiandien, o ne rytoj ar „nuo kito pirmadienio".

Straipsnis iš: http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/savijauta/5-faktai-apie-rukyma-ir-nevaisinguma-555-746274?utm_source=rssfeed_ji24&utm_medium=rss&utm_campaign=rssfeed

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas