Nevaisingumas ir statistika

Pagal statistiką, 15-18 proc. porų visame pasaulyje, vadinasi, ir mūsų šalyje, skundžiasi vaisingumo sutrikimu arba yra nevaisingos. Vaisingos 20-30 metų amžiaus moterys, kurių lytiniai santykiai reguliarūs, per mėnesį turi tikimybę pastoti, bet galimybės pastoti ir nepastoti santykis yra 1:4. Taip galima paaiškinti tai, kad iš dešimties porų, norinčių susilaukti palikuonių, per mėnesį pastoja tik 9 porų moterys.

Kaip pora gali įtarti esanti nevaisinga

Kadangi viena moteris nepastos, tai rodo, kad šios poros vaisingumas sutrikęs, galbūt vyras, moteris arba abu yra nevaisingi. Nevaisingumas pripažįstamas tuomet, kai abu partneriai nevartoja bei nenaudoja kontracepcijos priemonių ir planuoja susilaukti vaikų, tačiau moteris nepastoja 12 mėnesių ir iki tol niekuomet nebuvo pastojusi. Tai pirminis nevaisingumas.


Antrinis nevaisingumas pripažįstamas toms poroms, kurių moteris jau buvo pastojusi ir pagimdė kūdikį, persileido, nutraukė nėštumą arba nėštumas buvo negimdinis. Tokioms vaisingumo problemų turinčioms poroms gali padėti tik patyrę specialistai.

Uždaryti

Ačiū. Registracija sėkmingai atlikta.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Mums jau 15 - metų.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas