Kiaušidžių atjauninimas

Šiandien mes galime atsukti vaisingumo laikrodį atgal moterims, kenčiančioms dėl ankstyvo kiaušidžių išsekimo. Gydomoji procedūra, kurios metu naudojama tik pačios pacientės trombocitais praturtinta kraujo plazma ir kamieninės ląstelės, grąžina galimybę pastoti natūraliai. Šis procesas yra žinomas kaip PRP arba PDGF procedūra, kurią teikiame mūsų Vaisingumo Centre.

Kamieninės ląstelės ir jų įtaka vaisingumui.

Kamieninės ląstelės – gyvybės pamatas, ant kurio statomas visas žmogaus organizmas. Esant tinkamam biologiniam stimului jos gali pavirsti bet kuria žmogaus kūno ląstele, įskaitant kiaušialąstes. Daug studijų rodo, jog kamieninės ląstelės egzistuoja ir moteris kiaušidėse. Dėl šios priežasties, į kiaušides suleidus specialiai paruoštą trombocitais praturtintą plazmą, joje esančių augimo faktorių dėka, kiaušidžių kamieninės ląstelės virsta kiaušialąstėmis. Tai ir yra pagrindinis PRP procedūros tikslas - iš pačios pacientės kraujo yra ištraukiami augimo faktoriai, kurie, kartu su trombocitais praturtinta plazma, suleisti į kiaušides, skatina ten esančių kamieninių ląstelių virtimą į kiaušialąstes.

Augimo faktoriai.

Augimo faktoriai yra natūralūs kraujo ląstelių kuriami baltymai, pagreitinantys gijimo procesą susižeidus. Prisiminkite vaikystę, kuomet susižeidus kelį, po kurio laiko pažeista sritis apsitraukdavo tankia geltona mase. Tai trombocitų, baltųjų kraujo kūnelių, kraujo krešėjimo ir augimo faktorių mišinys, stabdantis kraujavimą, apsaugantis nuo infekcijos, bei sukeliantis pažeistos srities sudedamųjų dalių regeneraciją. Paprastai tariant, žmogaus organizmas turi unikalų bei natūralų gijimo mechanizmą. Šie augimo faktoriai yra išgaunami iš pacientės kraujo ir naudojami PRP procedūrose.

Autologinė (paties paciento) trombocitais praturtinta plazma yra sėkmingai naudojama medicinoje jau daugelį metų. PRP injekcijomis yra gydomi minkštųjų ir jungiamojo audinio pažeidimai, spartinamas gijimas po kaulų transplantacijų, persodinant odą po nudegimo. Sporto medicinoje šis gydymo būdas plačiai taikomas spartinant profesionalių sportininkų patirtų traumų gijimą bei pooperacinį sveikimą.

Neginčijamas PRP terapijos privalumas yra jos saugumas. Kadangi trombocitais praturtinta plazma pagaminta iš paties paciento kraujo, yra išvengiama per kraują pernešamų virusų, tokių kaip hepatitas ar ŽIV, transmisijos, kuri galima naudojant produktus pagamintus iš kitų žmonių kraujo. Taip pat labai maža alerginių reakcijų tikimybė, nes nėra naudojama sintetinių cheminių priedų.

Procedūros etapai.

Kiaušidžių atjauninimo procesas apima du etapus. Pirmasis yra moters trombocitais praturtintos plazmos parengimas. Procedūra pradedama duriant į veną ir taip pripildant kelis mėgintuvėlius kraujo. Šis kraujas yra patalpinamas į specializuotą centrifugą, kur baltieji kraujo kūneliai ir trombocitai yra atskiriami nuo raudonųjų kraujo kūnelių ir serumo. Šis procesas yra žinomas kaip centrifugacija. Kraujo mėginys centrifugoje sukasi itin dideliu greičiu ir yra padalinamas į sudedamąsias dalis. Po šio proceso plazma yra paruošta injekcijai. Tokios trombocitais praturtintos plazmos paruošimas trunka mažiau nei vieną valandą.

Kita kiaušidžių atjauninimo proceso dalis yra paruoštos plazmos injekcija į kiaušides. Šio žingsnio metu trombocitais praturtinta plazma sušvirkščiama į kiaušides tiesiai pro makštį, stebint procesą ultragarso pagalba. Pats procesas paviršutiniškai gali priminti kiaušinėlių išgavimo procedūrą naudojamą IVF nevaisingumo terapijos metu. Injekcija yra atliekama lengvos bendrinės nejautros metu, kurią atlieka patyręs gydytojas anesteziologas. Jei dėl tam tikrų sveikatos priežasčių pacientei negalima taikyti nejautros išlieka galimybė procedūrą atlikti be jos. Kadangi nėra atliekama invazinė chirurginė operacija, šis PRP plazmos injekcijos metodas, palyginus su kitais, yra saugesnis ir nuo jo pagyjama greičiau.

Nauda ir pavojai.

Ši procedūra atveria iki šiol neregėtą galimybę vėl bandyti pastoti natūraliai, tik pačios moters kiaušialąsčių dėka, kas iki tol potencialiai galėjo būti neįmanoma dėl įvairių ginekologinių ligų. Jeigu moteris buvo praradusi galimybę pastoti pati, PRP procedūra potencialiai gali šią galimybę grąžinti.

PRP procedūros šalutinis poveikis yra minimalus. Kartais po procedūros gali pasireikšti skausmas, pasibaigiantis po 1-2 valandų, temperatūra arba vidinis kraujavimas. Itin retais atvejais gali pasireikšti komplikacijos, dėl kurių reikės apsilankyti ligoninėje.

Kurioms moterims yra tinkama ši procedūra?

Į PRP procedūrą gali pretenduoti bet kuri fiziškai sveika moteris, patenkanti į vieną ar kelias išesamų penkių kategorijų:
  • Jaunesnės nei 50 metų moterys menopauzės ar perimenopauzės laikotarpiu.
  • Vyresnės nei 35 metų amžiaus moterys, kenčiančios dėl nevaisingumo bei turinčios mažą kiaušidžių funkcinį rezervą ir žemą antimiulerinio hormono kiekį.
  • Moterys, jaunesnės nei 35 metų amžiaus, kurių kiaušidžių funkcinis rezervas yra mažas bei nepakankamas antimiulerinio hormono kiekis.
  • Moterys, kurioms diagnozuotas priešlaikinis kiaušidžių funkcijos išsekimas.
  • Prieš pagalbinio apvaisinimo procedūrą moterims, turinčioms sumažėjusį kiaušidžių rezervą.

Pacientėms, atitinkančioms šias kategorijas yra rekomenduojama PRP procedūra.

Kada rekomenduotina atlikti PRP procedūrą?

Moterims, kurioms nėra mėnesinių, procedūrą galima atlikti bet kuriuo metu. Moterims, kurioms mėnesinės išlieka tiek reguliarios, tiek ir nereguliarios, geriausia procedūrą atlikti mėnesinių metu arba menstruacinio ciklo pradžioje, iki prasidedant folikulo brendimui. Procedūra gali būti atliekama jau pirminio ištyrimo metu. Norint įvertinti, ar po procedūros kiaušidėse bręsta nauji folikulai su kiaušialąstėmis, tiek moterims, kurioms mėnesinės yra, tiek jų neturinčioms, kartą per mėnesį šešių mėnesių laikotarpyje atliekami tyrimai.

Būtina paminėti, jog net sėkmingai pavykus atjauninti kiaušides, nėštumo galima ir nesulaukti. Nors PRP procedūra padidina galimybę pastoti, taip gali nutikti dėl kitų veiksnių, kurie galėtų trukdyti natūraliam pastojimui. Kaip žinia, kiekviena situacija yra individuali, todėl ir gydymo metodika parenkama individualiai, atsižvelgiant į visus dominuojančius veiksnius. Todėl negalime garantuoti, kad pastoti tiek natūraliai, tiek su pagalbiniu apvaisinimu, po PRP procedūros pavyks.

PRP veikimo intervalas ir procedūros kartojimas.

Remiantis esamomis mokslinėmis studijomis, tikėtinas procedūros poveikis fiksuojamas iki pusės metų. Tam tikrais retais atvejais vienos injekcijos gali nepakakti, todėl esant reikalui ir atsižvelgiant į individualią situaciją procedūrą galima kartoti.

PRP gali būti kompleksinis problemos sprendimo būdas.

Šiandien inovatyvus kiaušidžių atjauninimas trombocitais pripildyta plazma praplečia nevaisingumo gydymo galimybes, suteikdamas vilčių susilaukti vaikelio moterims, kenčiančioms nuo priešlaikinio kiaušidžių išsekimo, amžiaus įtakoto vaisingumo sumažėjimo ar gimdos gleivinei nesugebant užaugti iki reikiamo storio. Gydymui naudojant paciento kraujo ląsteles, išvengiama galimybės užsikrėsti ligomis, perduodamomis per kraujo komponentus. Kadangi PRP paruošimui naudojama išimtinai paciento kraujo plazma ir nenaudojami sintetiniai priedai, todėl išvengiama alerginių reakcijų bei per kraują platinamų ligų.

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas