Nėščiųjų priežiūra

Mūsų Vaisingumo Centras teikia nėščiųjų priežiūros paslaugas ir yra pasiruošęs dalintis savo žiniomis su nėštumu susijusiais klausimais. Norint susilaukti sveiko kūdikio, yra rekomenduojama konsultuotis ir bendrauti su gydytoju nėštumo metu ir stebėti vaisiaus vystymąsį.

Nėščiųjų ir nėščiųjų sveikatos priežiūrą sudaro keletas sričių. Tarp jų patenka ginekologiniai tyrimai, lytiškai plintančių ligų gydymas, taip pat vaisiaus vystymosi ir augimo stebėjimas. Anksti pradėta nėščiųjų priežiūra leidžia padėti mamoms ir jų kūdikiams išlikti sveikiems nėštumo metu. Reguliarūs vizitai pas gydytoją leidžia stebėti vaisiaus vystymąsį realiame laike, ir, jeigu yra atrandama sveikatos problemų, su jomis yra susitvarkoma iš anksto. Būtent dėl to nėščiųjų priežiūrą yra rekomenduotina pradėti kaip įmanoma anksčiau - idealiausiai prieš pastojant.

Egzistuoja daug procedūrų ir tyrimų, rekomenduotinų nėščiųjų priežiūros ir nėštumo metu. Norint pagimdyti sveiką kūdikį, mūsų Vaisingumo Centras rekomenduoja šias:

  • Ankstyva nėštumo diagnozė. Kiekvieno nėštumo metu egzistuoja rizika, jog gali kilti sveikatos problemų tiek vaisiui, tiek jo mamai. Norint to išvengti, gydytojas sudaro tinkamą sveikatos planą, pagal kurį yra sprendžiamos potencialios sveikatos problemos ir rekomenduojami gyvenimo būdo pokyčiai nėštumo metu. Diagnozavus nėštumą iš anksto, šį planą sudaryti ir pradėti laikytis naujų gyvenimo būdo pakitimų yra ženkliai paprasčiau.
  • Pacientės sveikatos patikra. Diagnozavus nėštumą, pacientei yra kritiškai svarbu praeiti pilną sveikatos patikrą. Šios patikros metu gali būti antrandamos anksčiau nepastebėtos potencialios ligos ir sveikatos problemos, galinčios pasirodyti nėštumo metu, pakenkti vaisiui ir jo mamai..
  • Reguliarus nėštumo stebėjimas. Tiek aukštos, tiek žemos rizikos nėštumo metu yra rekomenduotina reguliariai lankytis pas gydytoją. Reguliarūs vizitai, konsultacijos ir sveikatos tyrimai leidžia gydytojui matyti vaisiaus vystymąsi ir potencialiai spręsti pacientės sveikatos problemas iki joms pasirodant.
  • Vaisiaus vystymosi ir širdies plakimo stebėjimas. Reguliarus vaisiaus vystymosi stebėjimas yra įprasta procedūra norint stebėti besivystančio vaisiaus sveikatą. Ankstyvose nėštumo stadijose yra matuojamas vaisiaus širdies pulsas ir ritmas, ir lyginamas su praėjusio vizito duomenimis. Ritmo arba pulso sutrikimai gali signalizuoti potencialią širdies sveikatos problemą. Vėlėsnėse nėštumo stadijose vaisiaus stebėjimas yra tęsiamas iki gimdymo, ir, priklausomai nuo stebėjimo rezultatų, gali prireikti kitų sveikatos testų.
  • Gimdymo konsultacijos. Mūsų Vaisingumo Centras teikia konsultacijas atsakyti į visus su nėštumu susijusius kylančius klausimus. Besilaukiančioms mamoms gali kilti klausimų apie artėjantį gimdymą ir pirmuosius vaiko metus, ir konsultacijų metu jie bus atsakyti.
  • Prenatalinis kraujo tyrimas (NIPT). Neinvazinis prenatalinis kraujo tyrimas gali įvertinti genetinių ligų riziką besivystančiame vaisiuje. Nėštumo metu vaikelio placentos ląstelės periodiškai patenka į motinos kraujotakos sistemą. Dėl šios priežasties, motinios kraujo mėginiui galima atlikti testą, parodantį, ar turi vaisius galimybę susirgti genetinėmis ligomis, tokiomis kaip Dauno, Edvardso arba Patau sindromas. Svarbu suprasti, jog NIPT testas nėra diagnostinis. jis gali įvertinti ir bandyti nuspėti potencialią genetinės ligos riziką, tačiau negali diagnozuoti pačios ligos. Tam reikia atlikti kitus vaisiaus sveikatos testus.

 

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas