Urologija

spermGražinos Bogdanskienės Vaisingumo Centras yra pasiruošęs dalintis savo patirtimi ir žiniomis ir padėti jums urologinės sveikatos klausimais. Mes diagnozuojame vyrų nevaisingumo priežastis, ir pagal jas paskiriame modernų, efektyvų gydymą.

Spermos mėginys

Pirmasis žingsnis norint diagnozuoti paciento nevaisingumo priežastis yra spermograma. Spermogramai atlikti yra reikalingas paciento spermos mėginys, kurį rekomenduojame paimti masturbacijos būdu ejakuliuojant į sterilų indelį Vaisingumo Centre, švarioje ir sterilioje patalpoje. Priešingu atveju, jeigu pacientas nenori imti mėginio Vaisingumo Centre, konsultacijos metu galima aptarti alternatyvius mėginio paėmimo būdus. Pavyzdžiui, spermos tyrimui spermą galima atsivežti iš namų jeigu kelionė trunka iki valandos. Šiuo atveju sterilų indelį spermai (šlapimo tyrimų indelius) galima įsigyti vaistinėje. Indelį su sperma būtina laikyti šiltai, priglaustą prie kūno. Šiam tyrimui yra būtina registracija, nes jis privalo būti atliktas valandos bėgyje nuo mėginio paėmimo. Norint užtikrinti optimalų spermos mėginio kiekį ir kokybę, stipriai rekomenduotinas bent trijų parų susilaikymas nuo lytinių santykių. Taip pat yra privalu suprasti, jog spermos tyrimų rezultatams neigiamos įtakos gali turėti katinimasis pirtyje, alkoholis ir rūkymas.

Rezultatai

Spermogramos rezultatai paaiškėja per tris dienas po tyrimo. Gavus tyrimo rezultatus, yra rekomenduotina juos aptarti su gydytoju konsultacijos metu. Mūsų Vaisingumo Centras neteikia rezultatų telefonu, tačiau, pacientui paprašius galime pateikti rašytinį raportą.

Spermos tyrimas

Spermos tyrimo metu yra vertinama keletas spermos kokybės faktorių, galinčių vienaip ar kitaip pavekti paciento vaisingumą. Tokie kintamieji kaip spermatozoidų kiekis mėginyje, spermatozoidų judrumas, morfologija (sveikos formos spermatozoidų kiekis) ir infekcinio susirgimo galimybė yra įvertinami spermogramos pagalba, kas gali padėti diagnozuoti paciento nevaisingumo priežastis.

Vyriškų hormonų tyrimas

Kitas žingsnis po spermogramos - vyriškų hormonų tyrimai. Dažniausiai jie yra siūlomi azoospermijos (spermatozoidų nebuvimo spermoje) atveju. Šie tyrimai gali tiksliai nustatyti azoospermijos priežastis. Vienais atvejais azoospermija gali kilti dėl bloko paciento lytiniuose organuose, kitais atvejais - dėl paciento organizmo nebegebėjimo iš viso gaminti spermos. Blogiausiais atvejais, jeigu testo rezultatai parodo itin žemą testosterono lygį, yra rekomenduojama pakaitinė hormonų terapija.

Nevaisingumo diagnozė

Vyrų vaisingumas gali priklausyti nuo daugybės skirtingų kintamųjų. Dažniausiais atvejais vyrų nevaisingumą sukelia spermos gamybos problemos, neigiamai paveikiančios spermos kiekį ir kokybę, paciento anatominiai ir imunologiniai sutrikimai. Trečdalyje atvejų vyrų nevaisingumą sukelia paciento sėklidžių nereagavimas į hormonus, skaitinančius spermos gamybą ir panašios imuninės bei endokrininės problemos. Nepaisant to, itin svarbu suprasti, jog egzistuoja atvejų, kai, nors ir diagnozuojamas nevaisingumas ir yra paskiriamas tinkamas ir efektyvus gydymas, pagrindinės nevaisingumo priežastys lieka neatrastos.

Kiti tyrimai

Jeigu spermogramos ir hormonų tyrimo pagalba nepavyksta diagnozuoti nevaisingumo priežasčių, gali prireikti kitų tyrimų. Priklausomai nuo rezultatų ir paciento nusiskundimų, galima tikėtis sėklidžių dydžio ir tekstūros patikrinimo, penio ir sėklidžių kraujagystlių patikrinimo, rektalinio prostatos testo ir, jeigu pacientui praeityje buvo atlikta operacijų kirkšnies srityje, buvusių operacinių randų apžiūros.

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas