Blastocistų auginimas

blastocistaBlastocista yra vadinamas apvaisintas 5-6 parų embrionas, kurį galima užauginti laboratorijoje. Dažniausiai embrionai auginami iki dviejų, trijų parų. Dviejų parų embrioną sudaro 4 ląstelės, trijų parų – 8 ląstelės.

Penkių ir šešių parų embrionas jau yra sudarytas iš daugiau nei 200 ląstelių, todėl jo implantacijos paviršius didesnis. Patalpintas į gimdą toks embrionas turi daugiau galimybių prisitvirtinti prie gimdos sienelės. Todėl talpindami į gimdą 5-6 parų embrioną – blastocistą medikai galėtų net 50% padidinti moters galimybę pastoti. Galimybė pastoti padidėja dar ir dėl to, kad 6 parų embrionas tarsi “išsilukštena” – praplyšta jo apvalkalėlis, todėl ląstelės gali ypač tvirtai prisitvirtinti prie gimdos sienelės. Embrionų auginimas iki aukštesnės vystymosi stadijos įgalina atrinkti gyvybingiausius embrionus perkėlimui į gimdą. Tai padidina pastojimo tikimybę ir sumažina daugiavaisio nėštumo riziką.

Be to, blastocista yra labiau prisitaikiusi išgyventi ir vystytis gimdoje nei mažiau išsivystęs embrionas. Blastocistos sėkmingai naudojamos tais atvejais, jeigu ankstesnis gydymas buvo neveiksmingas.

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas