Embrionų šaldymas

Kas yra embrionų šaldymas?

Embrionų šaldymas, dar žinomas kaip embrionų kriopreservacija, yra laboratorijoje atliekama procedūra, kurios tikslas - išsaugoti apvaisintas kiaušialąstes (embrionus) ilgą laiką panaudojimui ateityje. Prieš atliekant IVF ir ICSI procedūras, moteriai yra suleidžiami hormonai, stimuliuojantys kiaušialąsčių gamybą. Būtent dėl to pacientės organizmas gali pagaminti daugiau kiaušialąsčių, negu reikia procedūrai. Apvaisinus visas kiaušialąstes, iki trijų geriausiai pasisekusių yra perkeliama atgal į moters organizmą, o likusios, dabar patapusios embrionais, yra užšaldomos. Mūsų Vaisingumo Centras yra įpareigotas įstatymo laikyti ir saugoti likusius embrionus ateičiai.

Procedūros tikslai

Pati dažniausia embrionų šaldymo priežastis - galimybė turėti atsarginių embrionų pirmai procedūrai nepavykus. Taip pat embrionų šaldymas yra rekomenduojamas poroms, kurios norėtų susilaukti antro kūdikio, pacientams su potencialiomis genetinėmis vaisingumo ligomis, poroms, kuriose vienam arba abiems partneriams yra paskirtas vaisingumą galintis paveikti gydymas (chemoterapija) arba medikamentai.

Procesas

Skysčiui pasiekus pakankamai žemą temperatūrą, jame pradeda formuotis mikroskopiniai ledo kristalai. Būtent šie kristalai yra tai, kas palaiko ledo formą. Nors ledo gabalas gali atrodyti vientisas ir lygus, mikroskopiniai ledo kristalai yra sudaryti iš labai aštrių briaunų, galinčių lengvai suardyti ląstelinius audinius (embrionus). Norint to išvengti, embrionams šaldyti yra naudojama technika žinoma kaip vitrifikacija. Vitrifikacijos metu embrionai užšaldomi itin greitai, taip neleidžiant susiformuoti ledo kristalams. Užšaldymas vykdomas 10.000 laipsnių Celsijaus per minutę greičiu, ir būtent dėl tokio didelio greičio ledo kristalai nespėja susiformuoti. Vitrifikuoti (šaldyti) embrionai yra laikomi skystame azote, bent -196 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Tokiame šaltyje visi biologiniai procesai, įskaitaint ir ląstelių dalinimosi bei augimo, sustoja, ir embrionai yra laikomi sustingę laike iki kol jų vėl gali prireikti.

Embrionų atšildymas

Mūsų Vaisingumo Centras yra įpareigotas įstatymo saugoti šaldytus embrionus neterminuotą laiko tarpą. Atsižvelgiant į kitų valstybių ir klinikų patirtį, užšaldyti embrionai išlieka sveiki ir gyvybingi apie dešimtmetį nuo užšaldymo, nors egzistuoja atvejų, kai porai pavyko pastoti ir su ilgesnį laiko tarpą užšaldytais embrionais. Kai pora vėl yra pasiruošusi bandyti susilaukti kūdikio, šaldyti embrionai yra pašalinami iš skysto azoto kameros ir atšildomi iš vakaro prieš procedūrą. Kitą dieną, procedūros metu, atšildyti embrionai yra suleidžiami pacientei į gimdą, ir nėštumas tęsiasi kaip ir buvo planuota.

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas