Kiaušialąsčių ir spermos šaldymas

Mūsų Vaisingumo Centras teikia kiaušialąsčių ir spermos šaldymo procedūras. Sėkminga kiaušialąsčių šaldymo procedūra suteikia galimybę pacientėms turėti prieigą prie savo kiaušialąsčių ilgesnį laiko tarpą.

Užšaldytos kiaušialąstės leidžia bandyti pastoti vėlėsniame gyvenimo laikotarpyje, kai yra galutinai apsisprendžiama, jog norima turėti vaikų. Einant metams, pastojimo galimybė mažėja, ir amžius gali sukelti vienų ar kitų vaisingumo problemų. Užšaldžius kiaušialąstes, to yra išvengiama. Taip pat kiaušialąsčių šaldymas yra rekomenduojamas pacientėms, kurios nori pastoti, bet nenori donoro spermos ir vis dar laukia tinkamo partnerio, ir moterims, teikiančioms pirmenybę karjerai, o ne motinystei. Ši procedūra yra ypatingai rekomenduojama pacientėms, kurioms yra paskirtas gydymas, galintis paveikti jų vaisingumą, kaip chemoterapija arba radioterapija. Užšaldytos kiaušialąstės, kai jų prireikia, gali būti panaudojamos pacientės apvaisinimui IVF procedūros metu. Kiaušialąsčių vitrifikacija - taip pat būdas išsaugoti nepanaudotas kiaušialąstes dirbtinio apvaisinimo metu, kuomet gautų kiaušialąsčių skaičius yra didelis, o spermatozoidų jas apvaisinti nepakanka.

Nors embrionų šaldymas tebėra stadartinė vaisingumo išsaugojimo procedūra, mūsų Vaisingumo Centras siūlo tiek embrionų, tiek kiaušialąsčių, tiek spermos šaldymą, ir yra pasiryžęs priimti visus pacientus, norinčius išsaugoti savo vaisingumą ateičiai.

Procesas

Kiaušialąstės, kaip ir embrionai, taip pat yra šaldomos naudojantis vitrifikacijos metodu. Užšaldant kiaušialąstęs paprastai, susiformuoja ledo kristalai. Būtent šie kristalai yra tai, kas palaiko ledo formą. Nors ledo gabalas gali atrodyti vientisas ir lygus, ledo kristalai yra sudaryti iš labai aštrių briaunų, galinčių lengvai suardyti ląstelinius audinius (kiaušialąstes).

Vitrifikacijos metodas leidžia to išvengti. Šis procesas yra sudarytas iš dviejų etapų. Pirmiausia iš išgautų kiaušialąsčių yra pašalinamas visas vanduo. Po to, kiaušialąstės yra akimirksiu užšaldomos. Užšaldymas vykdomas 10.000 laipsnių Celsijaus per minutę greičiu, ir būtent dėl tokio didelio greičio ledo kristalai nespėja susiformuoti, ir kiaušialąstės lieka saugios. Užšaldytos kiaušialąstės yra laikomos skystame azote, bent -196 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Tokiame šaltyje visi biologiniai procesai, įskaitaint ir ląstelių dalinimosi bei augimo, sustoja, ir kiaušialąstės yra laikomos sustingusios laike iki kol jų vėl gali prireikti IVF procedūroje.

Spermos šaldymas

Spermos šaldymas - galimybė ateityje turėti vaikų, kai pacientui numatomas onkologinių ligų chemoterapinis, rentgenoterapinis ar operacinis gydymas. Vyrui pasveikus, atšildyta sperma gali būti panaudojama apvaisinti jo partnerę taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras.

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas